خرید سنگ قبر|15+5 نکته ای که برای خرید سنگ مزار کسی به شما نگفته است

 خرید سنگ قبر افق

با وجود کرونا متاسفانه با افزایش آمار فوت شدگان رو به رو هستیم.با توجه به توصیه های پزشکان بهتر است از خانه خارج نشویم.سنگ مزار افق برای این مشکل چاره ای اندیشیده است.شما می توانید با تماس تلفنی و دیدن نمونه کارها سنگ قبر سفارش دهید و در خانه خود بمانید. 

خرید سنگ قبر

خرید سنگ قبر مشکی یا سفید

خریدن سنگ قبر در بازار امروز دچار چالش های فراوانی شده است. به علت تنوع فراوان در طرح و رنگ های مختلف برای سنگ مزار، نیازمندیم قبل از خرید به نکاتی توجه کنیم .
اما دو مدل سنگ طرفداران بسیاری دارد:
سنگ های گرانیت و مرمریت که مشکی و سفید می باشند از نظر حکاکی و چهره،زیباتر روی آن دیده می شود پس قبل از خرید سنگ قبر باید بدانیم چه می خواهیم و چه کار هایی می خواهیم انجام دهیم.

بعضی از انسان ها می خواهند بهترین وزیباترین نوع سنگ قبر را برای خود انتخاب کنند اما برخی ها به وصیت متوفی عمل می کنند و به دنبال سنگ مزارهای ارزان می روند .بعضی ها هم خودشان انتخاب می کنند سنگ ویژه ای برای رفتگانشان سفارش دهند،انگار که می خواهند نوعی ادای دین یا ادای احترام کنند یا محبت آن ها را جبران کنند.برخی هم خودشان برای خرید سنگ قبرشان می آیند و با وسواس خاصی می خواهند بهترین سنگ مزار را انتخاب کنند.

 

سنگ قبر مشکی و براقسنگ قبر سفید و زیبا

قیمت

عوامل زیادی در هزینه ی تهیه ی سنگ مزار موثر است، مثل جنس سنگ،ضخامت ،شکل،طرح مدنظر روی سنگ مزار و قرنیز، که هزینه نهایی سنگ را تعیین می کند. همه ی این ها وابسته به توانایی مالی افراد و سلایق افراد هست که به زودی مقاله ای منتشر خواهد شد در خصوص عوامل موثر در قیمت خرید سنگ قبر.

انواع سنگ برای خرید سنگ قبر

با گذر زمان، پیشرفت تکنولوژی در حوزه حکاکی بر روی سنگ و استخراج سنگ‌های مقاوم، با کیفیت و زیبا از معادن سبب شد تا افراد برای آرامگاه متوفی‌ها سنگی را به شکل خوابیده یا ایستاده با طرحی زیبا که نام و نشان متوفی بر روی آن حک شده است را سفارش دهند(در آرامستان‌های سراسر کشور این نوع سنگ محبوبیت دارد شما می‌توانید برای سفارش سنگ قبر با سنگ مزار افق در تماس باشید).

با گذر زمان، پیشرفت تکنولوژی در حوزه حکاکی بر روی سنگ و استخراج سنگ‌های مقاوم، با کیفیت و زیبا از معادن سبب شد تا افراد برای آرامگاه متوفی‌ها سنگی را به شکل خوابیده (در آرامستان‌های سراسر کشور این نوع سنگ محبوبیت دارد شما می‌توانید برای سفارش سنگ قبر با ما در تماس باشید) یا ایستاده با طرحی زیبا که نام و نشان متوفی بر روی آن حک شده است را سفارش دهند و بر روی محل دفن نصب کنند تا با گذشت سال‌ها نشانی از آن شخص باقی بماند. سنگ قبرهای مختلفی از لحاظ جنس و نوع وجود دارند که از نظر مقاومت و برخی از ویژگی‌ها نظیر دوام، زیبایی، ضخامت و قیمت با یکدیگر متفاوت هستند که در این نوشتار قصد داریم به معرفی آن‌ها بپردازیم.

سنگ زیبای مرمر

سنگ قبر پله دار

مرمر را می‌توان به عنوان یکی از زیباترین سنگ‌های تزئینی جهان معرفی نمود. این سنگ قرن‌هاست که در ساخت وسایل مختلف تزئینی مورد استفاده قرار گرفته است. سنگ مرمر سنگ آهک دگرگون شده‌ای است که در سطوح بسیار پایین زمین و بر اثر رسوب مواد و با گذشت زمان تشکیل می‌گردد. این سنگ در طرح و رنگ‌های متنوعی نظیر سبز، زرد، نارنجی، ارغوانی، خاکستری و سفید یافت می‌شود. سنگ مرمر علاوه بز زیبایی خاصی که دارد از تراکم بسیار بالا و تخلخل پایینی بر خوردار می‌باشد.

مقاومت بالا در برابر تغییرات جوی و جذب بسیار پایین آب، آن را به سنگ مناسبی برای مزار تبدیل کرده است چرا که این خصوصیات سبب طول عمر بالای این سنگ می‌شوند و مانع از ترک خوردن آن به سبب تاثیرات جوی می‌گردند.

سنگ جدید نانو

سنگ نانو از دیگر سنگ‌های مورد استفاده به عنوان سنگ قبر می‌باشد. این سنگ بر خلاف دیگر سنگ‌های کاربردی در این زمینه نظیر مرمر یا گرانیت که سنگ‌هایی طبیعی به شمار می‌روند، مصنوعی بوده و در کارخانه‌ها و از تلفیق و ترکیب تکه سنگ‌های طبیعی پودر شده، سیمان سفید، رزین‌ مخصوص، پلیمرهای نانو و برخی از مواد صنعتی دیگر ایجاد می‌گردد. این سنگ بدون موج بوده و خطوط رنگی در سطح آن مشاهده نمی‌شود.

سنگ قبر

سنگ قبر

سنگ نانو که معمولا در رنگ‌های سفید و کرم موجود است. سنگ نانو از مقاومت بالایی در برابر تغییرات جوی برخوردار است به گونه‌ای که رنگ آن در اثر عوامل بیرونی هیچ تغییری نخواهد کرد. بر روی این سنگ که جذب آب بسیار کمی دارد (برخی بر این باورند که هیچ آبی توسط این سنگ جذب نمی‌شود) هیچ خط و رگه‌ای رنگی مشاهده نمی‌شود و به عنوان سنگی یکدست شناخته می‌شود. این سنگ اگر چه در داخل کشور تولید می‌شود اما سنگی وارداتی نیز به شمار می‌رود. بر روی این سنگ می‌توان به آسانی تصویر متوفی و یا نوشته‌ی دلخواه را حکاکی نمود.

گرانیت، سنگی مقاوم برای مزار

بدون شک سنگ مقاوم و زیبای گرانیت جزو سنگ‌های پر فروش به عنوان سنگ قبر می‌باشد، چرا که علاوه بر زیبایی کم نظیر، از مقاومت بالایی نیز برخوردار می‌باشد و همین مقاومت فوق العاده‌اش آن را برای استفاده به عنوان سنگ مزاری که همواره در معرض تغییرات فصلی و آب و هوایی‌ست مناسب کرده است. اگر چه سنگ‌های گرانیت مختلف در طرح و رنگ‌های متفاوتی در بازار وجود دارند اما عمدتا گرانیت‌های مشکی یا طوسی برای سنگ مزار کاربرد دارند. سنگ‌های گرانیت مورد استفاده در صنعت سنگ قبر در دو نوع داخلی (عمدتا گرانیت‌های نطنز و سیمین اصفهان برای سنگ مزار استفاده می‌شوند) و خارجی (به سنگ برزیلی مشهور است و از کشور چین وارد می‌شود) وجود دارند که از لحاظ طرح، کیفیت و براقیت (درخشندگی) با هم متفاوت می‌باشند.

سنگ شبق

سنگ شبق اگر چه در دسته‌ی سنگ‌های گرانیت مشکی قرار دارد اما به سبب زیبایی خارق العاده‌اش و چگالی بالایی که دارد، جدا بررسی می‌گردد. شبق یکدست سیاه می‌باشد و هیچ گونه رگه و یا خطوط رنگی بر روی سطح آن مشاهده نمی‌شود. همچنین این سنگ جذب آب بسیار پایینی دارد و

به راحتی می‌توان طرح و یا نوشته‌ی مورد نظر را بر روی آن حکاکی کرد. در آخر باید گفت که این سنگ زیبا و خاص جزو سنگ‌های گران قیمت و کمیاب می‌باشد.

سنگ زیبا و جذاب هرات

سنگ سفید هرات یکی از زیباترین سنگ‌های مرمر مورد استفاده به عنوان سنگ مزار است. این سنگ وارداتی بوده و از کشور افغانستان به ایران صادر می‌گردد. سنگ هرات سفیدی منحصر به فردی دارد و جزو ساب‌ پذیرترین سنگ‌ها به شمار می‌رود. مقاومت بالای سنگ، زیبایی خاص آن و نفوذ پذیری بسیار پایین آب در بافت سنگ هرات آن را به گزینه‌ای عالی برای سنگ‌ قبر بدل کرده است. علاوه بر این سنگ‌ها برای سنگ قبر از مرمریت، سنگ کریستال یا چینی، کوارتزیت، تراورتن، پلاک و گابرو نیز استفاده می‌کنند. اما نکته‌ای که همواره باید در نظر داشت این است که سنگی می‌بایست برای مزار انتخاب گردد که علاوه بر زیبایی و براقیت از ماندگاری و دوام بالایی نیز برخوردار باشد. شما می‌توانید برای سفارش سنگ قبر زیبا و با کیفیت در طرح‌های متنوع با ما در تماس باشید.

 

قوانین آرامستان

قبل از خرید سنگ قبر باید به قوانین آرامستان ها توجه کرد چون هر مکانی قوانین خاص خود را دارد پس قبل از خرید سنگ مزار قوانین قبرستان را باید چک کنیم. طبق قوانین جدید از قرار دادن باغچه بالای سنگ مزار یا کشیدن تصویر بانوان روی سنگ وموارد دیگر باید خودداری کرد.

 

نمونه کار پیشین 

نمونه های سنگ قبر هر مکانی نشان از کیفیت و مدل کار آن مکان می باشد حتی می توانیم ایده بگیریم و خودمان طراحی کنیم که سنگ مزار چگونه باشد پس قبل از خرید سنگ مزار دیدن نمونه کارها امری واجب است . برای دیدن نمونه کارهای ما می توانید اینجا کلیک کنید.

خرید سنگ مزار طبیعی یا مصنوعی؟


در کنار سنگ های طبیعی، سنگ های مصنوعی هم به بازار آمده است.
اما در انتخاب نوع سنگ بستگی به سلیقه ما دارد که چه نوع سنگی را انتخاب کنیم.
سنگ های مصنوعی به دلیل انجام فرآوری در کارخانه از نظر شکل ظاهری زیباتر و بهتر می باشد و حتی تغیرات را به سادگی می توان اعمال کرد.
اما سنگ طبیعی به دلیل طبیعی بودن آن کیفیت خاص خود را دارد.سنگ قبر باید یکدست و بدون خط باشد. سنگ قبر های سفید معمولا دانه های آبی رنگ در درون سنگ قبر دارد.باید توجه داشت هنگام خرید سنگ قبر، پشتشان را نگاه کنند تا ترک نداشته باشد.بنابراین قبل از خرید سنگ مزار باید تصمیم بگیریم چه نوع سنگی را انتخاب کنیم.

خرید سنگ مزار دارای بالاسری یا بدون بالاسری باشد؟

معمولا بعضی از خانواده ها هنگام خرید سنگ قبر درخواست نصب بالاسری دارند،
که برروی آن آیات قرآن یا تصویر متوفی را حک مینمایند که جلوه خاصی به مزار می دهد.شما می توانید هم روی بالاسری تصویر را حک کنید یا روی سنگ مزار.

سنگ مزار دارای بالاسری

رنگ طلایی، سفید یا … نوشته

بعد از حکاکی سنگ برای این که نوشته ها جلوه بهتری داشته باشد بر روی آن رنگ می زنند،
که معمولا در سنگ های مشکی و سفید از رنگ طلایی استفاده می شود.
اما در بعضی از سنگ ها از رنگ سفید و حتی نقره ای استفاده می گردد که جلوه زیبایی دارد.

اندازه ضخامت مفید سنگ مزار چقدر است؟

در هنگام خرید سنگ مزار باید ضخامت را مدنظر قرار دهیم.همه سنگ هایی که استفاده می گردد با ضخامت ۳ سانتی متر می باشد.
اما عده ای دوست دارند که از ضخامت بیشتری استفاده نمایند.
مثلا ۴ یا ۸ و یا بیشتر که هیچ فرقی ندارد و فقط ضخامت آن است که البته ضخامت سنگ هیچ تاثیری در روند استحکام سنگ ندارد
و سنگ های ۳ سانتی هم دارای استحکام زیاد است.

خرید سنگ مزار باگلدان یا بی گلدان 

کاشت درخت در بالای سر کار پسندیده و خوبی است که حتی ائمه هم بسیار این کار را تاکید داشته اند.
اما بهتر است که این کار که در بالای سر قبر انجام میگردد در گلدان انجام گردد که جلوه خاصی دارد. البته قبل از سفارش هر گونه سنگ قبر، قوانین قبرستان را مطالعه نمایید که آیا اجازه این کار را به شما می دهند یا خیر.

خرید سنگ مزار با گلدانخرید سنگ مزار با گلدان

خرید سنگ مزار دارای جا شمعی یا بدون جا شمعی ؟

در برخی موارد همراه بالاسری جاشمعی هم قرار می دهند که به صورت جفت و در دو طرف بالاسری قرار میدهند که البته بستگی به سلیقه افراد دارد.
این نکته را هم اشاره کنم که در حال حاضر نصب جای شمع در سازمان بهشت زهرا ممنوع میباشد و اجازه نصب نمیدهند.

عکس روی کدام سنگ بهتر است؟

بر روی همه سنگ ها میتوان عکس گذاشت اما  توجه داشته باشید که سنگ های براق جلوه عکس بهتر است و زیباتر نشان میدهد.
تجربه نشان می دهد بر روی سنگ گرانیت عکس جلوه بهتری دارد.البته برخی ها علاقه ای به قرار دادن عکس یا حکاکی عکسشان روی سنگ قبر ندارند.بنابراین برای خرید سنگ مزار باید رضایت و وصیت متوفی را اصل قرار دهیم.هم چنین می توانید برای مشاهده اشعار سنگ قبر مادر و اشعار سنگ قبر فرزند به سنگ مزار افق مراجعه نمایید.

کدام روش حکاکی روی سنگ قبر زیبا تر است؟

برای حکاکی از دو روش استفاده میشود.

یک روش سنتی که همان حکاکی با دست میباشد که شخص با دست خطوط نوشته شده را حک می کند
و نوع دیگر توسط دستگاه سند بلاست و لیزر انجام می گردد که خطوطی که نمیتوان با دست حک کرد به صورتی خیلی دقیق تر انجام داد.در این قسمت خودتان باید به فروشنده اعلام کنید کدام نوع حکاکی را می خواهید.البته حکاکی در خرید سنگ قبر موثر می باشد.

خرید سنگ مزار دارای قرنیز یا بدون آن

همیشه همراه با سنگ مزار یک دست قرنیز جهت قاب دور سنگ استفاده می گردد .
اما در بعضی موارد که قصد دارند به سنگ قبر ارتفاع داده شود از قرنیزهای متعدد استفاده می شود که از جنس خود سنگ می باشد.

سایزهای استاندارد سنگ

استاندارد سنگ بصورت عام ۱۸۰*۶۰ می باشد.
اما در بعضی قبور از اندازه ۹۰*۶۰ استفاده میشود و برای بالاسری از همین اندازه (۹۰*۶۰)استفاده میگردد.

نتیجه گیری

با توجه به کرونا بهتر است تمام خرید های خود را اینترنتی و آنلاین انجام دهید.در این مقاله 20 معیار برای خرید سنگ مزار به شما عزیزان، ارائه شده است.توصیه می کنم حتما قبل از خرید کاملا مقاله را با دقت بخوانید.

 

نوشته قبلی
نوشته بعدی

دیدگاه‌

اتنا

سنگ قبر سفید بهتره یا مشکی ماندگاری کدومش بالاتره؟؟؟؟؟؟؟؟

admin seo

سلام
ممنونیم از مطالعه این مقاله همانطور که در این مقاله مطالعه کردین رنگ سنگ قبر بسته به سلایق افراد هست و برتری ای نسبت به بقیه رنگ ها ندارد.

مهدی

سلام
خیلی مقاله خوبی بود لطفا بیشتر در مورد بهترین رنگ سنگ قبر مقاله و تصویر بزارین.

یاسر

برای خرید سنگ قبر دیگه چه نکاتی لازمه من میخام بهترین سنگ قبر رو برای پدرم بگیرم ممنون میشم راهنمایی ام کنین.

admin

مقاله رو اپدیت کردیم حتما محتوای خرید سنگ قبر را مجددا مطالعه نمایید

نیما

سلام وقتتون بخیر
ممنونم بابت مقاله خوبتون.خرید سنگ قبر چیزی است که کسی آدم را راهنمایی نمی کند اما مقاله شما کامل بود و ممنونم از ویدئوتون.

ثمین

سلام
ای کاش علاوه بر خرید سنگ قبر درباره قیمت سنگ قبر هم اطلاعاتی بدین. با وجود کرونا قیمت سنگ قبر ها ام افزایش پیدا کرده بهترین منبع شما رو پیدا کردیم ممنون میشم توجه کنین به قیمت انواع سنگ قبرها چه ارزان چه گران

admin

سلام
بله فرمایش شما درست است. متاسفانه با وجود کرونا تعداد فوتی ها افزایش یافته و علاوه بر این پس از یک سال تمامی سنگ ها نیز گران شده است.حتما قیمت های خرید سنگ قبر را داخل همین مقاله اضافه میکنم.ممنونم از اینکه پیشنهادتون رو ارسال کردین.

مبینا

به نظر من خرید سنگ قبر سلیقه ایه یعنی نکته خاصی نداره فرقی نداره سفید باشه یا سیاه هر طوری که خود آدم دوست داره باید باشه.حالا خیلی از فامیل های ما قبل از فوتشون سنگ مزارشون رو خریدن. شما هم زودتر تهیه می کنین؟

admin

سلام
خیلی ممنونم بابت مطالعه سایت
بله رنگ سنگ قبر سلیقه ای می باشد اما قیمت و کیفیت سنگ قبر را همیشه باید مورد توجه قرار داد.

سهیل

امروز اومدم سنگ قبر ها رو ببینم دیدم نکات خرید سنگ قبر چیه ممنون از اطلاعاتی که در اختیارمون گذاشتین. لطفا اشعار بیشتری برای سنگ قبر مادر بگین

مریم

ای کاش راجع به قیمت های سنگ قبر میگفتین این روزا کخ کرونا بیداد میکنه سنگ قبرها ام گرون شده نمیشه دیگه سنگ قبر بخریم

آرتام

سلام
معلومه خرید هر چیزی سلیقه ای . خرید سنگ قبر هم سلیقه ایه . ولی من مخالف حک کردن آیه های قرآن روی سنگ قبرم اما سنگ قبر گلدان دار زیباتره

admin

سلام بله همینطور است. خرید سنگ مزار بر اساس سلیقه افراد می باشد اما کیفیت سنگ ها را نیز باید در نظر داشت

اشرف

سلام
چه جالب نمی دونستم 4 نوع سنگ برای سنگ قبر وجود داره . در مورد هزینه هاش خرید سنگ قبر بگین قیمت سنگ مزار معمولی چنده؟

تارا

حالا کدوم سنگ بهتره بخریم یه بار برای همیشه است میخام بهترین سنگ قبر رو بخرم

تاتانا

با وجود اومدن کرونا هزینه های سنگ قبر بیشتر شده. برای خرید سنگ قبر باید هزینه معقول کنیم.

صغری

سلام وقت بخیر
خیلی مقاله کامل و خوبی بود اما کدوم سنگ قبر هم ارزون تره هم کیفیتش مناسبه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.